У Росії хочуть визнати полк «Азов» «терористичною організацією»

19:40 18.05.2022

Генпрокуратура Росії звернулася до Верховного суду країни для визнання українського полку «Азов» терористичною організацією» та заборони її діяльності на території країни.

Засідання суду відбудеться 26 травня у закритому режимі, повідомляє Російська служба Радіо Свобода.

«Мін'юст Росії інформує, що адміністративна справа про визнання українського воєнізованого націоналістичного об'єднання «Азов» (інші використовувані найменування: батальйон «Азов», полк «Азов») терористичною організацією та забороною його діяльності на території Російської Федерації призначено до судового розгляду на 26 травня о 10:00 мск у будівлі Верховного суду Росії», – йдеться у повідомленні.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр уночі 17 травня підтвердила початок евакуації уо країнських військових із «Азовсталі». Загалом «Азовсталь» залишили 264 військовослужбовця, з них понад 50 поранено, повідомив український Генштаб.

Перед цим командир полку «Азов» Денис Прокопенко заявив, що захисники Маріуполя виконали наказ зберегти життя. За його словами, військові Маріупольського гарнізону 82 дні «відтягували на себе переважаючі сили супротивника». І вказав на виконання «затвердженого рішення» від «вищого військового командування».

Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомляла, що після стабілізації стану тяжко поранених військових, яких евакуювали з «Азовсталі», їх обміняють на російських військовополонених.

Український полк «Азов» жодного разу не потрапляв до списку заборонених у Росії організацій. Заборони зазнала лише символіка «Азова».

 

Теми:

Ще на цю тему