Звірства армії РФ підштовхнули Сенат США розробити новий закон про військові злочини

12:40 17.05.2022

На тлі звірств російських військових в Україні сенатори США почали розробляти законопроєкт, який дозволить судам розглядати справи про військові злочини навіть якщо жодна зі сторін не є громадянами США. 

Про це повідомляє The New York Times, пише ZN.UA.

Сенатори від обох партій уклали угоду про підготовку і внесення змін до закону про військові злочини 1996 року. Вони планують надати американським судам повноваження розглядати справи військові злочини і звірства, скоєні за кордоном, навіть якщо жодна зі сторін не є громадянином США. До такої ідеї сенаторів підштовхнули жорстокі злочини російських військових проти цивільного населення України.

Ідея полягає в тому, щоб виявляти, заарештовувати та притягати до кримінальної відповідальності військових злочинців, навіть якщо вони вчиняли злочини на території інших країн, а згодом приїхали до США.

Ідейниками законопроєкту є провідні законодавці Судового комітету Сенату США республіканець Чарльз Е. Грасслі від Айови та демократ Річард Дж. Дурбін від штату Іллінойс. Наразі вони ведуть переговори з членами Палати представників щодо можливого супутнього законопроєкту.

“Сполучені Штати не повинні бути безпечним притулком для військових злочинців, які хочуть уникнути правосуддя у своїй рідній країні, – сказав сенатор Грасслі, у коментарі для The Times. – Цей законопроєкт посилає сильний сигнал про те, що людей, які вчиняють військові злочини, тут не вітають і їх слід карати, незалежно від того, де було скоєно їхнє правопорушення чи хто став їхніми жертвами”.

Сенатор Дурбін заявив, що цей закон заповнить “кричущу прогалину в наших (США, – ред.) законах”, щоб забезпечити притягнення до відповідальності іноземних військових злочинців у Сполучених Штатах.

"Винуватці, які вчиняють невимовні військові злочини, такі як ті, що розгортаються на наших очах в Україні, повинні бути притягнуті до відповідальності. Ми маємо повноваження та відповідальність за те, щоб Сполучені Штати не використовувалися як безпечний притулок виконавцями цих жахливих злочинів”, – заявив Дурбін.

Прийнятий Конгресом у 1996 році Закон про військові злочини включає частину міжнародного законодавства про війну до внутрішнього американського законодавства. Цей акт визнав злочином, який підлягає переслідуванню Міністерством юстиції, вчинення “серйозного порушення” Женевських конвенцій 1949 року. Серйозні порушення включають умисне вбивство мирних жителів, катування, біологічні експерименти та “масове знищення та привласнення майна, не виправдане військовою необхідністю і здійснене протизаконно та безпідставно”.

Нагадаємо, на початку квітня увесь світ шокували звірства, які вчиняли російські загарбники на території Бучі, Ірпеня та Гостомеля на Київщині. Мирних жителів знаходили закатованими або розстріляними, багато тіл було у братських могилах, а багатьох жінок і дівчаток російські військові ґвалтували.
 

Ще на цю тему