Німеччина припинить імпорт російської нафти до кінця року незалежно від рішення ЄС - Bloomberg

14:40 16.05.2022

Німеччина планує припинити імпорт російської нафти до кінця року, навіть якщо Європейський Союз не зможе домовитися про заборону на всій території ЄС у межах наступного пакету санкцій, з посиланням на урядовців повідомляє Bloomberg, пише УНН.

У канцелярії в Берліні працюють над укладанням угод з альтернативними постачальниками, і уряд впевнений, що зможе вирішити проблеми з логістикою, що залишилися, протягом наступних шести-семи місяців, за словами офіційних осіб, які говорили на умовах анонімності.

За словами офіційних осіб, уряд канцлера Німеччини Олафа Шольца має намір просувати свій національний план у межах санкцій Європи проти росії за вторгнення в Україну. Уряд не повідомив, які країни замістять дефіцит.

За даними міністерства економіки в Берліні, частка росії у споживанні нафти в Німеччині вже знизилася до 12% з приблизно 35% до війни в Україні.

Інші проблеми включають отримання достатньої кількості альтернативної нафти для ключового східнонімецького нафтопереробного заводу, який значною мірою залежить від російської нафти через трубопровід "Дружба" і управляється підтримуваним Кремлем ПАТ "Роснефть".

Нафтопереробний завод у Шведті, який забезпечує постачання палива для міжнародного аеропорту Берліна, більшості заправних станцій у столиці та прилеглій землі Бранденбург, має забезпечити альтернативні поставки через німецький балтійський порт Росток.

Влада Німеччини встановила, що старий трубопровід, що з’єднує Росток і Шведт, можна використовувати, але його відносно невеликий розмір означає, що наразі він може покривати лише близько 60% повної потужності НПЗ, сказали чиновники.

Влада працює над підвищенням тиску насоса в трубопроводі та модернізацією інфраструктури, щоб до Шведта могло надходити більше нафти.

Також розглядається питання покриття попиту на паливо в аеропорту Берліна з іншого нафтопереробного заводу, можливо, в Баварії.

Оскільки "Роснефть" не має стимулу змінювати постачальників для Шведта, Німеччина готує закон, який вилучить контроль над нафтопереробним заводом у російської компанії вже з 1 червня, відзначає при цьому виданн.

Теми:

Ще на цю тему