Середньодобове навантаження «Укрзалізниці» зросло у травні до 40% від довоєнного

19:30 14.05.2022

«Укрзалізниця» у першій половині травня перевантажувала 300-310 тис. тонн вантажів на добу, що становить близько 40% від довоєнного показника. Про це повідомила прес-служба компанії.

«До війни «Укрзалізниця» вантажила в середньому 700 тис. тонн вантажів на добу. У перші дні війни цей показник впав до 150 тис. тонн. Уже в березні вдалося щодоби вантажити 250 тис. тонн, у квітні — 295 тис. тонн, а від початку травня — 300-310 тис. тонн”, — поінформував голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін.

За його словами, найбільший ріст фіксується у перевезенні зерна — плюс 86%. Крім того, удвічі виросли показники перевезень будівельних матеріалів.

До війни Україна експортувала близько 50 млн тонн зерна на рік. Ми усвідомлюємо, що подальший експортний потенціал України залежить від залізниці, тому докладаємо максимум зусиль, щоб переорієнтувати експорт до ЄС та Бессарабії, де є два порти”, — зазначив Камишін.

Він також наголосив, що залізничники зроблять усе можливе, щоб вантажі не затримувалася через залізницю.

Українська залізниця готова до переорієнтації перевезень з портів півдня України до західних переходів з країнами ЄС. На жаль, сусідні країни не були готові до таких обсягів, але робота триває, й обсяги будуть збільшуватися”, — резюмував голова правління «Укрзалізниці».

У квітні 2022 року «Укрзалізниця» збільшила перевезення вантажів порівняно з березнем на 10,2% — до 9,15 млн тонн. Середньодобове навантаження у квітні збільшилося порівняно з березнем на 12,9% — до 295 тис. тонн.

Ще на цю тему