Фінляндія та Швеція одночасно подадуть заявки до НАТО наступного тижня 

09:00 11.05.2022

Фінляндія та Швеція разом подадуть заявки на членство в НАТО на початку наступного тижня.

Про це повідомила у вівторок, 10 травня, фінська газета Helsingin Sanomat із посиланнями на свої джерела, пише Інтерфакс-Україна.

"Обидві країни працюють над тим, щоб їхні заявки були подані в той самий день. Ймовірно, це відбудеться вже на початку наступного тижня”, - йдеться у публікації.

Як очікується, у четвер прем'єр-міністр Санна Марін (Sana Marin) і президент Саулі Нііністьо (Sauli Niinisto) висловлять свої думки щодо вступу до НАТО. У суботу позицію щодо НАТО викладе Соціал-демократична партія, яку очолює Марін.

У Швеції рішення про вступ до НАТО ухвалює уряд, очолюваний соціал-демократами. Отже, на практиці рішення ухвалюватиме шведська Соціал-демократична партія, яка оголосить про свою підтримку вступу до НАТО 15 травня. За даними HS, це стало відомо фінському уряду щонайменше минулого тижня.

Після цього розпочнуться переговори з НАТО. Усі 30 країн НАТО мають ратифікувати членство, що може тривати від 4 до 12 місяців.

У правилах НАТО не зазначено, якою формою подається заявка. Ймовірна альтернатива - лист генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу. Заявка Фінляндії, найімовірніше, буде подана послом Фінляндії в НАТО Клаусом Корхоненом (Klaus Korhonen).

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг неодноразово заявляв, що Фінляндію та Швецію приймуть до альянсу “з розпростертими обіймами” і обіцяв провести процедури прийому в найкоротші терміни.
 

Ще на цю тему