У росії визначили товари та бренди для «паралельного імпорту»

11:00 07.05.2022

Міністерство промисловості та торгівлі рф затвердило перелік груп товарів і брендів, дозволених для «паралельного імпорту», тобто імпорту без дозволу правовласника, іншими словами – контрабанди.
.
Документ опубліковано на Телеграм-каналі російського держінформагентства, повідомляє Укрінформ.

Список містить 96 узагальнених позицій. Зокрема, до росії можна буде ввозити мінеральне паливо, зокрема нафту; зброю та боєприпаси, їхні частини та приладдя; широкий спектр товарів хімпрому; каучук; ядерні реактори, казани; обладнання та механічні пристрої (до яких може входити різноманітна продукція, у тому числі, мабуть, для добувної промисловості).

Докладніше розписано та вказано товари для населення: косметика, звукозаписна апаратура, телевізори, фотоапарати, іграшки, транспортні засоби тощо.

Серед перелічених у наказі брендів - безліч марок закордонних автомобілів, у тому числі "Ягуар", "Бентлі", "Рено", "Шкода", "Мерседес-Бенц", "Тойота" та ін., а також виробники побутової техніки та електроніки (Panasonic, Apple, Dell, Bosch, Oracle, Siemens та інші).

Наказ набирає чинності 7 травня.

У зв'язку з повномасштабним російським вторгненням в Україну проти росії було запроваджено кілька пакетів санкцій, які передбачають заборону, зокрема, на постачання продукції подвійного призначення та високотехнологічної продукції. Крім того, з власної ініціативи багато міжнародних компаній призупинили або припинили свою діяльність у росії, відповідно зупинивши й імпорт продукції.

У рамках «паралельного імпорту» російська влада розраховує на постачання такої продукції не безпосередньо від виробників, а з третіх країн.

24 лютого росія розпочала новий етап війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог проводить масовані обстріли та бомбардування українських міст та сіл.
 

Ще на цю тему