БЕБ передало «Укрзалізниці» російські й білоруські вагони на 15 млрд грн

19:00 06.05.2022

Бюро економічної безпеки (БЕБ) виявило й передало «Укрзалізниці» 17,8 тис. вагонів орієнтовною вартістю 15 млрд грн, що належать російським та білоруським компаніям. Про це повідомила прес-служба БЕБ.

Співробітники Бюро економічної безпеки України, за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора, в межах кримінального провадження встановили 17,8 тис. вагонів, що належать суб’єктам РФ та РБ. З них 1625 — з товарно-матеріальними цінностями. За попередніми оцінками співробітників БЕБ, загальна вартість товарно-матеріальних цінностей в 1625 вагонах становить орієнтовно 3 млрд грн, вартість усіх вагонів оцінюється у 15 млрд грн”, — ідеться в повідомленні.

Наразі ці вагони арештовані та передані «Укрзалізниці» на відповідальне зберігання з правом комерційного використання, володіння та розпорядження грошовими коштами, отриманими від комерційного використання такими вагонами, на будь-які потреби, що виникають під час здійснення господарської діяльності.

Також зазначається, що ухвалою одного з районних судів Києва в межах цього кримінального провадження накладено арешт на 470 вагонів з калієм та коксом, які на праві власності згідно з умовами постачання належать підприємствам у Росії та Білорусі. Орієнтовна вартість цього товару — 650 млн грн.

В БЕБ повідомляють про проведення подальших заходів щодо огляду та встановлення фактичної наявності вантажів та їх кінцевих власників з метою подальшого вирішення питання про накладення арешту на товар. Триває досудове розслідування.

На початку квітня Офіс генпрокурора забезпечив накладення арешту на залізничні вагони, які належать підприємствам з Росії та Білорусі, в рамках розслідування кримінального провадження за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212).

Ще на цю тему