Росіяни намагалися експортувати до Єгипту вкрадене українське зерно
Російське судно завантажило в тимчасово окупованому Криму 27 тисяч тонн зерна і спробувало продати його Єгипту, але після відмови змінило напрямок на Ліван та Сирію.
Про це спершу повідомив портал Миротворець з посиланням на дані трекінгової системи суден MarineTraffic, інформацію підтвердили в уряді у коментарі Економмічній правді.
Так, судно "Матрос Позинич" завантажило 27 тис. тонн зерна в окупованому Криму і прямувало з ним до єгипетського порту Александрія. "Матрос Позинич" входить до підсанкційної "Об'єднаної суднобудівної корпорації".
Як повідомлялося, російські окупанти крадуть і вивозять зерно на тимчасово окупованих територіях України.
Судно пройшло Босфор 23 квітня і вирушило до Керченської протоки, після чого до 27 квітня знаходилося в Керченській протоці на якірній стоянці порту Кавказ без вантажних операцій. 27 квітня судно вимкнуло АІС (автоматична система ідентифікації, яка має бути ввімкненою для всіх суден згідно міжнародних морських правил).
Вже 28 квітня "Матрос Позинич" було помічено в окупованому Севастополі біля зернового терміналу стивідорної компанії "Авліта", яка в російських реєстрах значиться як "Авал". 30 квітня судно рушило в напрямку порту Александрії (Єгипет).
Міністерство закордонних справ України у коментарі ЕП підтвердило інформацію про вивезені 27 тисяч тонн зерна. Речник МЗС Олег Ніколенко підкреслив, що українські дипломати завадили Росії доставити це зерно в Александрію.
"За нашою інформацією, нині російська сторона спрямувала судно із зерном, вкраденим на півдні України, в сторону Лівану та Сирії. МЗС вже звернулося до ліванських та сирійських органів, аби вони арештували крадений вантаж, якщо російський сухогруз зайде в їхні порти", – повідомив Ніколенко. "Тримаємо цю ситуацію на особливому контролі."
ЕП перевірила, що за останніми даними MarineTraffic судно було на стоянці у порту Кавказ і 4 травня рушило у напрямку Бейрута.
Судно "Матрос Позинич" належить російській компанії ТОВ "Крейн Марін Контрактор", як і "Матрос Кішка" та "Михайло Ненашев". Зазначається, що усі три судна здійснюють регулярні рейси з можливим вивезенням зерна з окупованого Криму.
Російські загарбники уже вивезли кілька сотень тисяч тонн зерна з тимчасово окупованих територій у Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях.
На цих територіях у фермерських запасах, що формувалися для посівних робіт, а також для переробки (для виготовлення борошна, випікання хліба), знаходиться близько 1,5 млн тонн зернових.
Ще на цю тему
- 19.05.2022 Великобритания ввела санкции против крупных российских авиакомпаний
- 19.05.2022 На експропрійованому заводі Renault у Москві збиратимуть китайські автомобілі «Москвич»
- 19.05.2022 Россия оказалась на грани медицинского кризиса из-за санкций
- 19.05.2022 В России признали, что программа импортозамещения провалена полностью
- 19.05.2022 Российские переработчики текстиля потеряли 85% сырья из-за санкций
- 19.05.2022 Два подсанкционных российских предприятия заключили договор на обслуживание вертолетных двигателей
- 19.05.2022 Все в Крым: У крупных российских компаний нет перспектив найти союзников за рубежом – Аксенов
- 19.05.2022 Заборона ЄС укладати угоди з нафтобізнесом РФ ускладнить торгівлю російською нафтою, але не зупинить потоки
- 19.05.2022 Forbes: в РФ на фоне войны подали рекордное количество заявлений о банкротстве
- 19.05.2022 Роснефть и Газпром нефть бронируют суда «Совкомфлота» для экспорта в Азию - Bloomberg
- 19.05.2022 В ЄС ухвалили план відмови від російських енергоносіїв / Текст заяви
- 19.05.2022 Росія висилає 27 іспанських дипломатів та 24 співробітників посольства Італії