москва висилає 40 німецьких дипломатів

08:00 26.04.2022

москва оголосила 40 німецьких дипломатів персонами нон грата, Берлін назвав це очікуваним.

Ситуацію прокоментувала міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок, передає Укрінформ.

«Ми очікували сьогоднішнього кроку, він жодним чином не виправданий», – заявила Бербок.

За її словами, вислані три тижні тому 40 членів російського диппредставництва в Берліні «не провели жодного дня на дипломатичній службі під час перебування в Німеччині». Ці співробітники російських спецслужб під дипломатичним прикриттям систематично, роками працювали проти свободи та проти ладу в німецькому суспільстві; їхня робота також загрожувала тим, хто шукає у ФРН захисту, йдеться насамперед про українських біженців.

«Ми більше не могли цього терпіти і не будемо терпіти нічого подібного в майбутньому», - пообіцяла глава німецького зовнішньополітичного відомства, додавши, що таким кроком росія завдає собі ще більшої шкоди.

Вона підкреслила, що співробітники очолюваного нею відомства, яких зараз росія висилає з країни, ні в чому не винні.

Рішення російського мзс стало відповіддю на аналогічний захід Німеччини, вжитий після різні в Бучі. Лист протесту проти «недружньої політики» Берліна, а також «рішучий протест проти заяв федерального міністра закордонних справ Анналени Бербок» був вручений послу ФРН у Москві в понеділок.

Кількість дипломатів, які наразі мають залишити рф, сягає майже третини всього дипкорпусу ФРН у росії. Посольство Німеччини є найбільшим серед представництв країн ЄС у москві.

Раніше численні європейські країни вже вислали десятки російських дипломатів у зв'язку з російською війною в Україні.

Ще на цю тему