У російських відомствах і держкомпаніях з'являться «політруки-кадровики»

13:10 24.04.2022

Адміністрація президента росії рекомендувала запровадити у федеральних міністерствах, відомствах та держкомпаніях посади заступників керівників з інформаційно-політичної роботи.

Про це повідомляє газета «Комерсант» із посиланням на джерела.

За їхніми словами, ідея єдиної системи заступників глав відомств з інформаційно-політичної роботи з'явилася після виборів до держдуми у 2021 році. Тоді представники АП говорили, що у деяких відомствах виявилися «проблеми з лояльністю до чинного курсу влади» і що держава має повернутися до радянської практики формування «єдиного смислового та інформаційного поля у відомствах». Про ідею згадали в умовах повномасштабної війни проти України.

Про те, що незабаром у міністрів з'являться заступники з інформаційно-політичної роботи, співробітники АП росії заявили на семінарі для віце-губернаторів із внутрішньої політики на початку квітня, дізнався «Комерсант». Про швидку реалізацію ідеї чуло джерело газети в АП.

Говорячи про роботу таких заступників, джерела видання використовували слова «політруки» та «кадровики». За словами одного зі співрозмовників, робота цих співробітників не зводитиметься лише до проведення політінформацій. Вони також мають побудувати для інших працівників відомств систему внутрішніх комунікацій як у низці великих компаній.

«Через таку систему співробітникам усіх рівнів роз'яснюватимуть як цілі та завдання в їхній сфері, так і загальнодержавну політику, а в потрібний момент через неї будуть доводитися і потрібні для кремля „сигнали“», – пише видання.

Запроваджувати спеціальні ставки для таких працівників не планується. Обов'язки щодо інформаційно-політичної роботи мають намір закріпити за кимось із чинних заступників. Як пояснюють джерела газети, у деяких відомствах та компаніях подібна робота вже велася, але автономно. Тепер кремлю важливо побудувати її в єдину систему, що координується з АП, кажуть джерела.

Ще на цю тему