НАТО попередило про ризик мінування в Чорному морі

16:20 05.03.2022

НАТО попередило міжнародне судноплавство про ризик мінування в акваторії Чорного моря. 

Як пише видання Порти України, про це повідомляє Splash 24/7.

Нагадаємо, що міжнародне морське співтовариство зіткнулося з першими підтвердженими смертями моряків в результаті військового нападу Росії на Україну.

Зокрема, механік з Бангладешу загинув після влучання ракети в балкер, що стояв на якорі в порту «Ольвія». Наразі повідомлялося про чотири удари кораблів РФ під час російського вторгнення. НАТО радить торговельному судноплавству усвідомлювати зростаючі ризики.

Видано велику кількість навігаційних попереджень, які охоплюють низку районів попередження, у тому числі мінно-небезпечні райони. Судноплавство має бути добре поінформованим про це і триматися подалі від таких районів, а також від військових кораблів в регіоні”, — ідеться в повідомленні НАТО.

Усі українські порти закриті протягом останніх восьми днів, Росія заблокувала вихід до Азовського моря.

За останніми даними судноплавної платформи Sea/, вранці 3 березня в українських водах все ще перебували 105 торгових суден проти 157 на початку війни.

Ризик перешкод роботі GPS, підробки AIS, інших електронних перешкод та кібератак в цьому районі все ще вважається дуже високим. Ушкодження загального судноплавства в цьому районі також вважається дуже вірогідним”, — додали в НАТО.

Splash вже повідомляв про затримання російськими військово-морськими силами двох торгових суден.

З перших днів повномасштабного вторгнення, з 24 лютого, флот РФ влучив щонайменше у п’ять цивільних суден у Чорному морі і в Бузькому лимані. Росіяни називають це «антитерористичною операцією».

Крім того, 26 лютого військові кораблі РФ захопили поблизу острова Зміїний в акваторії Чорного моря і доправили до берегів окупованого Криму два торгові судна під українським прапором. Того ж дня стало відомо, що військові кораблі РФ з порушенням міжнародних конвенцій атакували та захопили пошуково-рятувальне судно «Сапфір» КП «Морська пошуково-рятувальна служба» (МПРС) під час виконання гуманітарної місії в районі острова Зміїний.

Кабінет міністрів з 25 лютого на період воєнного стану встановив третій рівень охорони у морських портах.

Україна з 24 лютого закрила морський район у північно-західній частині Чорного моря для відсічі збройній агресії Російської Федерації з морського напрямку.
 

Ще на цю тему