У Криму «суд» продовжив арешт Джелялову та братам Ахтемовим до 26 липня
У понеділок, 21 лютого, в окупованому Криму продовжилося попереднє слухання у «справі» проти Нарімана Джелялова, Асана й Азіза Ахтемових.
Так званий Верховний суд Криму всім трьом продовжив строк тримання під вартою на пів року, до 26 липня 2022 року. Про це у Фейсбуці написав адвокат Микола Полозов, повідомляє Укрінформ.
«Судом було продовжено строк тримання під вартою всім трьом підсудним до 26 липня 2022 року. Це рішення буде оскаржене захистом у триденний термін», – повідомив Полозов.
За його словами, під час слухання стороною захисту було заявлено ряд клопотань, які заявляються під час попереднього слухання, зокрема, про виключення доказів, про повернення справи прокурору, а також про припинення справи. Всі ці клопотання залишилися без задоволення.
Разом з тим, «суд» задовольнив клопотання Джелялова та братів Ахтемових про допуск на засідання як захисників, разом з адвокатами, їхніх дружин.
Наступне засідання, на якому розпочнеться розгляд «справи» по суті, призначено на 3 березня.
Засідання буде проходити у відкритому режимі за участю підсудних у приміщенні суду.
Повідомляється, що представники ЗМІ для участі у процесі зможуть заздалегідь надіслати клопотання до так званого Верховного суду Криму.
Як повідомлялося, 18 лютого в окупованому Криму пройшло перше попереднє засідання у «справі» стосовно Джелялова та братів Ахтемових, суд відхилив подані захистом клопотання і відведення «судді» та «прокурора».
Наріману Джелялову спочатку висунули обвинувачення у пособництві в диверсії на газопроводі в селі Перевальне, а потім перекваліфікували обвинувачення на «вчинення диверсії у складі організованої групи» (п. «а» ч. 2 ст. 281 КК РФ) та «незаконне придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, вчинені організованою групою» (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ). Згодом Джелялова звинуватили й у контрабанді вибухового пристрою.
Асана й Азіза Ахтемових обвинувачують у диверсії, вчиненій групою осіб, незаконному придбанні, зберіганні вибухових речовин та контрабанді вибухових пристроїв.
За словами Полозова, у «справі» проти Джелялова та братів Ахтемових, яким загрожує до 20 років позбавлення волі, силовиками був застосований весь спектр «напрацювань» останніх років - тортури електрикою, засекречені свідки, закриті судові процеси навіть з питань запобіжного заходу та багато інших заходів.
Ще на цю тему
- 06.09.2024 КРЦ направив звіт Комітету ООН з насильницьких зникнень
- 04.09.2024 Посол Британії відкрив у своїй резиденції «Кримську кімнату»
- 29.08.2024 ФСБ затримала ветеранку кримськотатарського руху в Криму – Чубаров
- 27.08.2024 У військовому суді російського Ростова-на-Дону розглядпли «справу п'ятої бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір»
- 23.08.2024 «Суд» РФ продовжив арешт фігурантам «справи кримських мусульман» із Джанкоя
- 19.08.2024 Кримського політв'язня Зекір’яєва утримують в зоні для «злісних порушників» у російській в'язниці
- 15.08.2024 У складі армії РФ загинули 40 кримських татар, 22 з них були ув'язненими – Джемілєв
- 09.08.2024 Ташева ознайомила конгресменів США зі становищем корінних народів в окупованому Криму
- 06.08.2024 Кримського політв'язня Ремзі Бекірова етапували із СІЗО Красноярська до Хакасії
- 05.08.2024 Гражданского журналиста Ремзи Бекирова этапировали из СИЗО Красноярска в Хакасию
- 01.08.2024 Кримській татарці Леніє Умеровій «суд» РФ подовжив термін утримання до 4 листопада
- 25.07.2024 Задержанным в марте крымским татарам продлили арест до 4 ноября – правозащитники