Тепер товари військового призначення  до України можна перевозити і поромом через Дунай

18:00 16.02.2022

Кабінет міністрів на засіданні у понеділок, 14 лютого, додав поромний комплекс Орлівка на Дунаї до переліку пунктів пропуску через державний кордон, через які дозволено здійснювати переміщення товарів військового призначення. 

Про це ідеться у постанові №116, яка оприлюднена на «Урядовому порталі», пише видання Порти України.

«Внести зміну до розділу 4 додатка до постанови Кабінету міністрів від 17 листопада 2010 року №1057 «Про затвердження переліку пунктів пропуску через державний кордон, через які здійснюється переміщення товарів військового призначення та ядерних матеріалів», доповнивши його після слів «Херсонський морський торговельний порт» словами «Поромний комплекс Орлівка»»”, — ідеться у документі.

Таким чином, на сьогодні в переліку пунктів пропуску для морського сполучення, через які дозволено здійснювати переміщення товарів військового призначення та ядерних матеріалів, містяться морські порти Бердянськ, Ізмаїл, Чорноморськ, Маріуполь, Миколаїв, «Південний», Одеса, Рені, «Ольвія» і Херсон та поромний комплекс Орлівка.

Поромна переправа через Дунай між пунктами пропуску Орлівка та Ісакча офіційно розпочала роботу 10 серпня 2020 року. У перші півроку поромом могли скористатися лише вантажні транспортні засоби, що було пов’язано з обмеженнями, які діяли у Румунії через епідемію коронавірусу. З 12 лютого 2021 року поромна переправа Орлівка—Ісакча почала обслуговування легкового, пасажирського автотранспорту та пішоходів.

Будівництво поромної переправи Орлівка—Ісакча стартувало восени 2015 року. До проекту увійшли дорога загального призначення, складський комплекс, дамба, причальна споруда, майданчик відстою та очікування автотранспорту, інші об’єкти. Об’єкти інфраструктури побудовані на найвужчій ділянці Дунаю: відстань між українським та румунським берегами становить 900 метрів. Планується, що переправу обслуговуватимуть чотири пороми осадкою 1,5 метра. Щоденна пропускна спроможність переправи становить близько 200 одиниць вантажного автотранспорту, 500 – легкового, пасажиропотік – 1,5 тисяч осіб.

Відкриття переправи спростило процедуру перетину кордону між Україною та Румунією, зокрема виключило необхідність руху через Молдову та об’їзду 200 кілометрів.
 

Ще на цю тему