Адмірала ВМФ Росії заочно судитимуть за підбурювання українських офіцерів до держзради

12:40 16.02.2022

В Україні заочно судитимуть колишнього першого заступника командувача Чорноморського флоту РФ за підбурювання українських офіцерів до державної зради.

Як передає Укрінформ, про це 15 січня повідомляє Офіс генерального прокурора.

За процесуального керівництва ОГП завершене спеціальне досудове розслідування та скерований до суду обвинувальний акт стосовно начальника штабу - першого заступника командувача Чорноморського флоту РФ.

Обвинуваченому інкриміноване пособництво у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, підбурювання до державної зради, а також пособництво у веденні агресивної війни.

Слідство встановило, що з метою заподіяння шкоди обороноздатності та державній безпеці України, а також зміни меж її території він схиляв українських офіцерів зі штабу Севастопольської морської бази та командування Військово-морських сил ЗСУ до вчинення державної зради - переходу на бік ворога в період збройного конфлікту. При цьому військовослужбовці РФ погрожували офіцерам застосуванням фізичного насильства та зброї.

Нині обвинувачений адмірал обіймає посаду начальника Головного штабу ВМФ РФ - першого заступника головнокомандувача ВМФ РФ.

Нагадаємо, начальником Головного штабу ВМФ РФ - першим заступником головнокомандувача ВМФ РФ є Олександр Носатов. У 2014 році, під час окупації Криму Росією, він був начальником штабу - першим заступником командувача ЧФ РФ.
 

Ще на цю тему