Чекаємо на провокації: РФ проводить таємні підводно-технічни роботи в забороненому для плавання районі Керченської протоки 

20:34 10.02.2022

Важлива інформація щодо проведення з боку РФ таємних підводно-технічних робіт в забороненому для плавання районі транспортного переходу через Керченську протоку.

Сьогодні (10 січня) InformNapalm від інсайдерів з окупованого Криму отримав дані, нібито РФ готується до створення Casus belli, щоб виправдати агресію проти України. Cеред опцій спецслужби РФ розглядають проведення диверсій «під чужим прапором» проти власних «іміджевих» об’єктів, зокрема Кримського мосту, пише Roman Burko на сторинці у Фейсбуці

Ці інсайди можна було б вважати черговою спробою залякування, але з інших джерел протягом тижня ми отримували наступні дані, які можуть доповнювати ці попередження: 

1. Наразі з невизначених причин російські військові проводять в одному із заборонених для плавання районі підводно-технічні роботи з очищення морських розсіювальних виходів транспортного переходу через Керченську протоку. Такі роботи здійснюють в умовах суворої конспірації з забороною на використання засобів радіозв’язку.

2. На початку лютого 2022 на базі 561-го аварійно-рятувального центру РФ (розташований у м.Севастополь) проводилось випробування безекіпажного плавзасобу невідомої конструкції. Вказаний Центр також використовується не лише для підготовки водолазів-рятівників, але й навчання військовослужбовців Сил спеціальних операцій, а саме бойових плавців, які за призначенням мають навички знищення кораблів та об’єктів прибережної інфраструктури (мости, причали тощо).

3. Вищезазначені факти відбуваються на фоні потужної інформаційної кампанії РФ з фейками про «терористичні загрози від України». 

Зазначені дані доповнюють припущення, що росіяни готуються до того, щоб у разі необхідності та прийняття політичного рішення, здійснити провокацію з підривом мостових опор та подальшим звинуваченням у цьому української сторони.

Ще на цю тему