Заарештовано ще понад 10 російських літаків за незаконні польоти до окупованого Криму

20:00 08.02.2022

За клопотаннями прокуратури Автономної Республіки Крим накладено арешти на 14 літаків російського авіаперевізника, які літали до окупованого Криму. 

Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу прокуратури АР Крим та міста Севастополя.

В повідомленні йдеться про те, що за клопотаннями прокуратури автономії, Херсонським міським судом накладено арешти на 14 літаків російського авіаперевізника, що перевозили пасажирів з/до закритого пункту пропуску «Сімферополь-авіа», які, таким чином, були знаряддям вчинення злочинів

Повідомляється, що у межах кримінального провадження розпочатого за ч. 2 ст. 332-1, ч. 1 ст. 111, ч. ч. 2, 3 ст. 332, та ст. 334 КК України встановлено, що російською авіакомпанією «Газпром авіа» незаконно використовувались 14 пасажирських літаків марок Dassault Falcon, Sukhoi Superjet та Boeing для неправомірного переправлення осіб через державний кордон України з порушенням правила міжнародних польотів.

У прокуратурі зазначають, що загалом, не менш ніж 37 російських авіакомпаній здійснюють регулярні авіаперевезення до окованого півострова в порушення законодавства. Такі дії прокуратура автономії розглядає як такі, що підривають суверенітет України.

Окрім того, в межах зазначеного провадження, за клопотанням прокуратури автономії, накладено арешти на 263 повітряних судна, які здійснювали регулярні пасажирські та інші перевезення до окупованого півострова, порушуючи норми міжнародного права та законодавство України.
 

Ще на цю тему