Туреччина запропонувала проводити засідання ТКГ у Стамбулі

13:00 27.01.2022

У Туреччині запропонували проводити зустрічі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі у Стамбулі.

Про це повідомив після першого цього року засідання ТКГ спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та у ТКГ посол Мікко Кіннунен, пише ZN,UA.

«Висловлюю свою вдячність Туреччині. Я поінформував учасників дискусій про можливість повернутися до особистих зустрічей. Я переконаний, що особисті зустрічі підвищать якість та конфіденційність наших дискусій», – сказав Кіннунен.

У той же час Сергій Гармаш, представник окремих районів Донецької області в українській делегації Тристоронньої контактної групи заявив, що від пропозиції Туреччини відмовилися представники маріонеткових режимів, що підтримуються Москвою, і самої Росії.

За його словами, сьогоднішнє засідання ТКГ було одним із найспокійніших і найкоротшим – лише три години.

«Але конструктивний тон не означає позитивного результату - ні про що серйозне не домовилися. Питання і полонених, і відкриття КПВВ, і дотримання режиму тиші залишаються підвішеними Москвою в невизначеності», - написав він.

Через карантинні обмеження, пов'язані з пандемією COVID-19, засідання ТКГ та підгруп у рамках Мінського переговорного процесу з 2020 року відбуваються у режимі відеоконференцій.

Навесні минулого року на той час віце-прем'єр-міністр Олексій Резніков заявив, що після завершення карантину українська делегація не відвідуватиме Мінськ для безпосередніх переговорів ТКГ, оскільки Білорусь зараз перебуває під впливом Росії, і потрібно буде шукати нову країну для переговорів.

Раніше повідомлялося, що спільне дотримання сторонами посилених заходів із припинення вогню дозволило знизити кількість обстрілів на лінії фронту на 75%. Про це за підсумками першого поточного року засідання повідомили в Українській делегації у Тристоронній контактній групі.

Досягти однієї з найбільш бажаних цілей – повного припинення вогню – поки що не вдається. Через це гинуть солдати у Збройних силах України та руйнується громадянська інфраструктура. У ТКГ заявили, що працюють над посиленням заходів режиму припинення вогню.

Окремо сторони обговорили практичну імплементацію підсумків Паризького саміту 2019 року в частині протимінної діяльності.

Також міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що тристороння контактна група останнім часом була «заїждженою платівкою», проте сторонам все ж таки вдалося домовитися про перемир'я. Він зазначив, що більшість рішень у ТКГ вже готові до ухвалення.
 

Ще на цю тему