Окупанти залишили під арештом Джелялова та братів Ахтемових
Так званий «Верховний суд» Криму в закритому режимі розглянув апеляційні скарги на ухвалу Київського «райсуду» Сімферополя про продовження тримання під вартою Нарімана Джелялова, а також Асана та Азіза Ахтемових та залишив у силі рішення про їхній арешт.
Про це у Фейсбуці повідомив адвокат Микола Полозов, передає Укрінформ.
«Всупереч доводам сторони захисту, суддя Осоченко А.М. виніс ухвалу про залишення рішення суду першої інстанції в силі та залишення апеляційних скарг без задоволення», - написав Полозов.
За його словами, рішення «суду» було заготовлено та роздруковано заздалегідь.
«До речі, час перебування судді у нарадчій кімнаті був таким, що там він не лише не встиг би його написати, але навіть і роздрукувати. Тобто все було заготовлено заздалегідь», - констатував адвокат.
Він повідомив, що Наріман, Асан і Азіз не були доставлені на засідання, а брали участь у ньому із СІЗО через відеозв'язок.
Зазначається, що до початку засідання до будівлі «суду» приїхала велика кількість техніки, зокрема автозак. Сам будинок суду укріпили загоном спецназу судових приставів.
Незважаючи на те, що підтримати Джелялова та братів Ахтемових прийшли кілька десятків людей, жодних інцидентів не сталося, повідомив Полозов.
На оголошення рішення були допущені лише дружини обвинувачених, а також батько Азіза Ахтемова.
За словами адвоката, з огляду на ту обставину, що Наріману Джелялову та братам Асану та Азізу Ахтемовим напередодні вручили обвинувальний висновок, початок судового розгляду по суті справи відбудеться у найближчі два тижні.
Як повідомлялося, 3 та 4 вересня в окупованому Криму силовики провели незаконні обшуки та затримання першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, а також Азіза та Асана Ахтемових.
6 вересня районний «суд» Сімферополя заарештував їх. Спочатку Джелялову висунули обвинувачення у пособництві в диверсії на газопроводі в селі Перевальне, а потім перекваліфікували звинувачення на вчиненні диверсії у складі організованої групи (п. «а» ч. 2 ст. 281 КК РФ) та незаконне придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, вчинених організованою групою (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ). Згодом Джелялову пред'явили обвинувачення й у контрабанді вибухового пристрою.
Асана Ахтемова обвинувачують у диверсії, вчиненій групою осіб, незаконному придбанні, зберіганні вибухових речовин групою осіб та контрабанді вибухових пристроїв.
22 грудня 2021 року Київський районний «суд» Сімферополя задовольнив клопотання слідчого ФСБ про продовження на місяць строку тримання під вартою Нарімана Джелялова та братів Асана та Азіза Ахтемових.
Ще на цю тему
- 24.05.2022 «КримSOS»: загальний термін ув'язнення кримських політв'язнів збільшився до 1064 років
- 24.05.2022 В Крыму суд отклонил апелляцию по админделу против главы ЦИК Курултая крымскотатарского народа
- 18.05.2022 В Крыму насчитали 123 политзаключенных, 98 из них – крымские татары – правозащитники
- 18.05.2022 В Украине и мире 18 мая чтят память жертв геноцида крымскотатарского народа
- 13.05.2022 Російський «суд» повторно заарештували виправданого у 2020 році фігуранта «справи кримських мусульман»
- 12.05.2022 Пять крымчан приговорены к большим срокам по делу «Хизб ут-Тахрир»
- 10.05.2022 Сумарна тривалість покарання кримських політв'язнів перевищила тисячу років
- 08.05.2022 Глава Меджлиса обсудил с комиссаром СЕ по правам человека положение крымских татар в Крыму во время войны
- 30.04.2022 В Крыму российские власти намерены провести «съезд представителей» крымскотатарского народа – Чубаров
- 28.04.2022 У Бахчисараї окупанти планують побудувати парк «на кістках» – омбудсмен
- 27.04.2022 Джеппар: Кремль не шкодує зусиль, щоб позбавити кримських татар ідентичності та стерти народ як такий
- 24.04.2022 В оккупированном Крыму хотят закрыть крымскотатарскую школу