ВР звернулася до міжнародних організацій через військовий шантаж Росії

17:40 25.01.2022

Верховна Рада України звернулася до ООН, Європарламенту, урядів та парламентів іноземних держав, а також парламентських асамблей міжнародних організацій щодо неприйнятності військового шантажу з боку Росії, який вона здійснює для недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідну постанову №6543 підтримали 282 народні депутати,

Так, народні депутати закликають визнати, що вимоги РФ до міжнародних партнерів щодо недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України є порушенням, зокрема, Конституції та законодавства України, основних принципів та норм міжнародного права, Статуту Організації Об’єднаних Націй, Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінський заключний акт, 1 серпня 1975 року), Підсумкового документа Наради з безпеки та співробітництва в Європі (Паризька хартія для нової Європи, 21 листопада 1990 року), Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум, 5 грудня 1994 року), Резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» № 68/262 (27 березня 2014 року), Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму (9 грудня 1999 року).

Голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку доручено невідкладно направити текст звернення до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, урядів, парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій.

«Запропоновані проєктом постанови заходи сприятимуть консолідації міжнародних правових зусиль з метою недопущення розширення агресивних дій Російської Федерації проти України і всієї Центрально-Східної Європи», – заявив Стефанчук під час доповіді документа з трибуни парламенту.

Постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

Як повідомлялося, з кінця жовтня Росія стягує війська до українських кордонів. Західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що російське вторгнення в Україну може статися на початку 2022 року, до цього можуть залучити близько 175 тис. військовослужбовців РФ. Ситуація біля східного українського кордону викликає занепокоєння серед чиновників США та країн Європи.

Ще на цю тему