«Суди» в окупованому Криму продовжують штрафувати учасників мирних зібрань

13:00 21.01.2022

В окупованому Криму Центральний районний «суд» після повторного розгляду двох адміністративних «справ» присудив по 10 тисяч рублів (3 700 грн) штрафу активістам Айдеру Гемеджи та Ескендеру Салієву.

Про це у Фейсбуці повідомляє «Кримська солідарність», передає Укрінформ.

«Центральний районний суд повторно розглянув адміністративні справи за статтею 20.2.2 частина 1 КпАП РФ проти кримськотатарських активістів Айдера Гемеджи та Ескендера Салієва, оштрафувавши їх на 10 тисяч рублів. Співробітники поліції вважають, що вони порушили громадський порядок та постанову Росспоживнагляду», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що раніше Центральний районний «суд» м. Сімферополя вже розглядав ці адміністративні справи та 26 жовтня 2021 року припинив провадження у зв'язку з відсутністю складу правопорушення.

Проте поліція подала апеляційну скаргу на рішення «суду» першої інстанції, яка була задоволена в так званому Верховному суді Криму. Адміністративні справи Гемеджи і Салієва були відправлені на перегляд, при цьому самі поліцейські та свідки, які свідчили проти активістів, у «суд» не з'явилися, попри клопотання захисту.

«Суд мав одне завдання - покарати, не розбираючись, чи були порушення чи ні», - висловився громадський захисник Айдер Сулейманов.

Захист має намір оскаржити рішення про штрафи.
 

Ще на цю тему