Армія РФ застосує «бойовий матюгальник» в Білорусі

17:00 20.01.2022

Така машина призначена буквально перекричати противника на відстані до 6 кілометрів. На більшу відстань – потужність звукової апаратури не дозволяє, пише Діфенс Експрес.

Армія РФ зараз перекидає по залізниці техніку та озброєння частин Східного військового округу до Білорусі, для участі в навчаннях «Союзная решимость».

У соцмережах уже з’являються окремі фото та відео, і на цих кадрах були зокрема "засвічені" дві рідкісні машини – ЗС-88 на базі БТР-80.

ЗС-88 – це самохідна звукопередавальна станція, завдання якої – буквально перекричати та похитнути психологічний стан солдат противника на відстані 6 кілометрів.

Перекричати на більшу відстань – неможливо, ЗС-88 оснащена древнім касетним магнітофоном ВМ-85K.

Як стверджують самі росіяни на своїх профільних ресурсах, вони використовували ЗС-88 навіть під час подій біля Білого дому 1993 року, під час обох воєн в Чечні, проти Збройних Сил України на Донбасі в 2014 році, та під час бойових дій в Сирії.

Наскільки ефективним при цьому був "бойовий матюгальник" ЗС-88 – росіяни воліють говорити. Схоже, ця машина показала в реальних умовах свою нульову ефективність.

Ще на цю тему