Окупанти завершили «досудове слідство» у справі імама Раїфа Февзієва

18:40 17.01.2022

«Досудове слідство» у справі кримського імама Раїфа Февзієва завершено, матеріали передали до прокуратури. 

Про це громадянське об'єднання «Кримська солідарність» повідомила його дружина Ліана Февзієва, пише Крим.Реалії.

За її словами, зараз Февзієва утримують у «несприятливих умовах» СІЗО Сімферополя, а за кілька тижнів його етапують до російського Ростова-на-Дону.

Дружина заарештованого зазначила, що у СІЗО його турбували різні захворювання – шлунка, серця, печінки, підшлункової. Февзієв також перехворів на невідомий вірус із підвищеною температурою.

Як розповіла, Ліана Февзієва, її чоловіка утримують у сирій камері на 20 людей зі ще 22 співкамерниками. У приміщенні «холодно, антисанітарія, висока вологість, таргани, миші та вузькі вікна. Від підвищеної вологості багато арештантів хворіють», повідомила вона.

Минулого тижня ФСБ Росії порушила нову кримінальну справу щодо «приготування до насильницького захоплення влади» стосовно затриманих у серпні 2021 року п'ятьох кримських татар, мусульман, серед яких – Раїф Февзієв.

Раїф Февзієв. Фото: Кримська солідарність

У серпні 2021 року ФСБ провела масові обшуки в будинках мусульман, кримських татар: у селі Строганівка Сімферопольського району – в будинку місцевого імама Раїфа Февзієва, в селі Тернівка Балаклавського району – у Джаббара Бекірова, в селі Холмівка Бахчисарайського району – у Завура Абдуллаєва, в селі Поворотне Нахімовського району – у Рустема Мурасова та Рустема Таїрова.

Раїфа Февзієва та Джаббара Бекірова підозрюють за ч. 1 ст. 205.5 КК Росії (Організація діяльності терористичної організації), решту – за ч. 2. ст. 205.5 КК Росії (Участь у діяльності терористичної організації). Після проведення обшуків усіх затримали. 17 і 18 серпня російські судді обрали всім затриманим запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень за фактом нових обшуків та затримань кримських татар.
 

Ще на цю тему