НАТО не виводитиме війська з держав, що вступили до Альянсу після 1997 року — Столтенберг

15:20 17.01.2022

НАТО не приймає вимог Росії щодо виведення військ з території держав, які вступили до Альянсу після 1997 року. 

Про це заявив генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг в інтерв'ю CBC News, пише ZN,UA.

Столтенберг уточнив, що ключові принципи Альянсу не є зоною компромісу і торкаються європейської та міжнародної безпеки. Так, не підлягає зміні принцип свободи вибору кожної держави у приєднанні до якогось блоку.

«І також ми не погодимося на те, що не повинно бути військ НАТО в тих країнах, які приєдналися до Альянсу після 1997 року. У цьому випадку половина наших членів не змогла б отримувати захист військ НАТО», — сказав генсек Альянсу.

Висунуті Москвою вимоги означають, що в Альянсі з'явиться категорія «другосортних» членів НАТО. На такий крок у НАТО не можуть піти.

За словами Столтенберга, Альянс запропонував Росії провести серію зустрічей та обговорити контроль озброєнь, прозорість у військовій активності, а також низку інших питань.

Росіяни сказали, що їм потрібний деякий час, щоб підготувати відповідь на це. Тому, сказав генсек НАТО, поки що рано говорити про тенденції до деескалації ситуації.

Раніше повідомлялося, що Москва більше не може миритися з вторгненням НАТО в Україну. З цієї причини війська РФ на кордоні з Україною нікуди відводити не збираються.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками усі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».
 

Ще на цю тему