У РФ сьогодні відбуваються чергові судилища у справах двох «сімферопольських груп»

12:40 17.01.2022

У Південному окружному військовому суді в російському Ростові-на-Дону 17 січня відбудуться чергові незаконні судові засідання у «справі Хізб ут-Тахрір».

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денiсова повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Зокрема, за словами омбудсмена, пройдуть судові засідання стосовно учасників «другої сімферопольської групи», до якої входять Ремзі Бекіров, Риза Ізетов, Раїм Айвазов, Шабан Умеров та Фарход Базаров, а також «третьої сімферопольської групи», до якої входять Ленур Сейдаметов і Тимур Ялкабов.

Уповноважена зазначила, що також відбудеться судове засідання щодо вчителя фізкультури Еміля Зіядінова, якого країна-окупант безпідставно ув’язнила за активну громадянську позицію щодо незаконного переслідування кримських татар.

Під час усіх засідань планується розгляд справи по суті, зауважила Денісова.

«Закликаю генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського, міжнародні правозахисні організації відвідати незаконні судилища задля недопущення порушення прав незаконно утримуваних громадян України, а також сприяння забезпеченню права на захист і справедливий суд», - заявила омбудсмен.

Як повідомлялося, 12 січня Південний окружний військовий суд продовжив на три місяці запобіжний захід учасникам так званої «четвертої бахчисарайської групи» Олександру Сизикову, Сейрану Хайредінову та Аліму Суф'янову.
 

Ще на цю тему