Українські парламентарі відвідали турецьке підприємство, де виробляють Bayraktar TB2

15:20 14.01.2022

Представники депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Туреччиною відвідали виробничі потужності компанії Baykar Teknolojileri у Стамбулі.

Про це повідомив співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Туреччиною Рустем Умєров, передає Укрінформ.

«Посилюємо оборонну співпрацю з Туреччиною. Україна налагоджує співпрацю з турецькою компанією Baykar. Сьогодні відвідали виробниче підприємство з виготовлення військової техніки Baykar Teknolojileri. Компанія демонструє високий рівень технологічності та якості», - повідомив Рустем Умєров.

Нардеп нагадав, що у вересні 2021 році Міністерство оборони України та Генеральний директор компанії Bayraktar Халук Байрактар підписали Меморандум про співпрацю між Міністерством оборони України та компанією Bayraktar Savunma щодо будівництва та облаштування спільного навчально-випробувального центру для обслуговування, поточного ремонту, модернізації БПЛА, а також проведення навчання персоналу, пов’язаного з експлуатацією безпілотних літальних апаратів Bayraktar.

«Упродовж довгого часу в нашій армії точилися дискусії щодо недостатньої кількості безпілотних комплексів, які можна було б використовуватися для розвідки та коригування вогню артилерії. Посилення співпраці з нашими турецькими партнерами може поступово розв'язувати цю проблему», - зауважив Умєров.

Політик нагадав, що в липні минулого року ВМС України отримали перший розвідувально-ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2. Цей комплекс має збільшену дальність дії – до 300 кілометрів та включає можливість розміщення станцій управління на кораблях ВМСУ.

«Ми не хочемо війни, але готові чинити опір для захисту наших людей та кордонів. Саме тому не стоїмо на місці та збільшуємо технологічність наших Збройних Сил. Оборона майбутнього – це не брязкання зброєю, а застосування інтелекту задля зменшення людських втрат», - написав Умєров.

 

Ще на цю тему