Трьом фігурантам «бахчисарайської справи» продовжили арешт до 20 квітня

08:00 14.01.2022

Російський Південний окружний військовий суд продовжив на три місяці запобіжний захід трьом кримчанам з так званої «четвертої Бахчисарайської групи»: Олександру Сизикову, який має інвалідність першої групи, – домашній арешт, Сейрану Хайредінову та Аліму Суф'янову – тримання в СІЗО.

Про це повідомляє у Фейсбуці «Кримська солідарність».

«Російському мусульманину з інвалідністю Олександру Сизикову і кримськотатарським активістам Сейрану Хайредінову та Аліму Суф'янову продовжили запобіжний захід ще на три місяці... Суд став на бік прокурора і не пом'якшив запобіжний захід – Сизиков залишиться під домашнім арештом, Суф'янов та Хайредінов - в ув'язненні під вартою до 20 квітня 2022 року», – йдеться у повідомленні.

Адвокати підсудних наполягали, що з фігурантами кримінальної справи поводяться неналежним чином. Так, за словами адвоката Сафіє Шабанової, Сейран Хайредінов уже втретє за місяць хворіє і вже тривалий час не бачився зі своєю родиною. При цьому у нього в Криму залишилися дружина і троє маленьких дітей, одна з яких інвалід. До того ж на утриманні у підсудного знаходиться племінник, рідна сестра та літні батьки.

Що стосується Сизикова, то, за його словами, йому заборонили виходити в інтернет і спілкуватися з близькими людьми, які раніше купували йому продукти, допомагали коштами. Більше того, жорсткими обмеженнями передбачалося і постійне перебування вдома, що в принципі неможливо через ряд фізіологічних потреб.

Однак ці гуманістичні міркування не вплинули на рішення судді.

Ще на цю тему