ФСБ у Криму порушила нову кримінальну справу стосовно імама Февзієва та ще чотирьох мусульман

13:20 12.01.2022

ФСБ Росії порушила нову кримінальну справу про «приготування до насильницького захоплення влади» щодо затриманих у серпні 2021 року п'ятьох кримських татар і мусульман, повідомляє ТАСС із посиланням на пресслужбу УФСБ Росії у Криму та Севастополі.

«Слідчим відділом УФСБ Росії у Республіці Крим та місті Севастополі в рамках розслідування раніше порушеної кримінальної справи за ст. 205.5 КК РФ (організація та участь в організації діяльності терористичної організації) щодо п'яти громадян РФ порушено нову кримінальну справу за ч. 1 ст. 30 ст. 278 КК РФ (приготування до насильницького захоплення влади)», – йдеться у повідомленні.

За версією ФСБ, обвинувачені поширювали серед населення півострова «терористичну ідеологію, вербували нових членів до терористичної організації».

У серпні 2021 року ФСБ провела масові обшуки в будинках мусульман і кримських татар: у селі Строганівка Сімферопольського району в будинку місцевого імама Раїфа Февзієва, в селі Тернівка Балаклавського району у Джаббара Бекірова, в селі Холмівка Бахчисарайського району у Завура Абдуллаєва, в селі Поворотне Нахімовського району у Рустема Мурасова та Рустема Таїрова.

Раїфа Февзієва та Джаббара Бекірова підозрюють за ч. 1 ст. 205.5 КК Росії (Організація діяльності терористичної організації), решту – за ч. 2. ст. 205.5 КК Росії (Участь у діяльності терористичної організації). Після проведення обшуків усіх затримали. 17 і 18 серпня російські судді обрали всім затриманим запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Затримані чи їхні адвокати публічно не коментують нові звинувачення ФСБ.

Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень за фактом нових обшуків і затримань кримських татар.

Президент України Володимир Зеленський назвав «кричущим порушенням прав людини» ці обшуки та затримання кримських татар російськими силовиками, а в МЗС України висловили Росії протест.

Уповноважена Верховної Рада України з прав людини Людмила Денісова закликала світ відреагувати на переслідування Росією кримських татар.

Ще на цю тему