В Україні планують створити мережу екзаменаційних центрів – МОН

11:20 29.12.2021

У Міністерстві освіти і науки повідомили про плани щодо створення мережі екзаменаційних центрів в Україні.

Як повідомила пресслужба відомства, уряд напередодні затвердив відповідний план заходів до 2030 року, пішет Радіо Свобода.

«Це дозволить проводити освітні оцінювання з використанням цифрових технологій, а також ефективно розвивати національну систему освітніх вимірювань. Наявна в Україні система зовнішніх освітніх оцінювань базується переважно на паперовому тестуванні, яке потребує складної логістики, чималих витрат на друк та доставку тестових матеріалів, а успіх його реалізації залежить від багатьох чинників (зокрема, від якості паперу, виконання підрядними організаціями своїх функцій, якості роботи залучених працівників). Натомість уряди розвинених країн поступово запроваджують оцінювання з використанням комп’ютерної техніки», – йдеться в повідомленні.

За даними МОН, мережу екзаменаційних центрів планується створити у вигляді відокремлених структурних підрозділів Центру оцінювання кості освіти в кожному обласному центрі та місті Києві.

«Планується, що мережа екзаменаційних центрів забезпечить проведення окремих видів освітніх оцінювань у комп’ютерному форматі, серед яких: міжнародні порівняльні оцінювання, зокрема PISA; моніторингові дослідження якості освіти регіонального та локального рівнів; іспити для визначення рівня володіння державною мовою», – розповіли у Міносвіти.

Ще на цю тему