Порти окупованих Керчі та Феодосії перейшли у «федеральну власність» Росії

09:00 29.12.2021

Підконтрольний Росії «глава» тимчасово окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив про передачу у «федеральну власність» Росії Керченського та Феодосійського морських портів.

Про це він сказав на підсумковій пресконференції 28 грудня, повідомляє Укрінформ із посиланням на «Крим.Реалії».

«Ми передаємо Керченський і Феодосійський порти у федеральну власність для забезпечення завантаження при збереженні штатної чисельності, трудового колективу тощо», - сказав Аксьонов.

За його словами, вантажопотік через ці порти має збільшитися.

«Територія морської дирекції на сьогодні розглядається для спільної експлуатації кримсько-сирійської судноплавної компанії. Кількість вантажів, що пересуватимуться у цьому напрямку, буде збільшено. Є доручення президента, сьогодні ми із міністерством транспорту Російської Федерації вже відпрацювали можливість збільшення вантажопотоку через кримські морські порти. Буде за дорученням президента надано низку пільг на продовольчі товари, які вивозяться за кордон через кримські морські порти», – заявив Аксьонов.

Як повідомлялося, Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на першому саміті «Кримської платформи» 23 серпня зазначив, що збитки країни від російської анексії Криму налічують понад 100 млрд дол.

Раніше повідомлялося, що економіка України втратила близько 135 млрд дол. внаслідок окупації Криму Росією – такі дані на презентації в Києві озвучили автори дослідження, яке проводилося на замовлення постійного представництва Президента України в Автономній Республіці Крим та Севастополі.

Ще у грудні 2019 року на той час міністр економіки України Тимофій Милованов оприлюднив статистику щодо втрат української економіки від агресії Росії з оцінкою вартості об'єктів нерухомого держмайна на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, а також у Криму. За його підрахунками, прямі збитки лише у 2014-2015 роках становили 15-20% ВВП України, а загальні втрати – від 50 до 150 млрд дол.

Теми:

Ще на цю тему