США не розглядають прямого застосування сили проти РФ - Байден

08:40 09.12.2021

Сполучені Штати наразі не розглядають варіанту прямого застосування американських сил проти Росії в разі її вторгнення в Україну, однак готові заподіяти «тяжких наслідків» для Москви, а також посилити обороноздатність України та східних союзників по НАТО.

Про це заявив у середу президент США Джо Байден перед вильотом до Канзасу, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Ідея про те, що Сполучені Штати збираються в односторонньому порядку застосувати силу, щоби протистояти вторгненню Росії в Україну, зараз не розглядається», – зауважив Байден у відповідь на прямі запитання журналістів.

За його словами, якщо Росія вдасться до вторгнення, її чекають «тяжкі наслідки». Він підкреслив, що висловив цей меседж безпосередньо президентові Путіну під час переговорів у вівторок.

«Я був дуже прямолінійним. Не було жодних різких слів. Я був ввічливим, але дуже чітко дав зрозуміти: якщо він справді вторгнеться в Україну, будуть серйозні наслідки. Тяжкі наслідки, економічні наслідки, яких він ніколи ще не бачив і не мав»,- підкреслив президент США.

За його словами, він повідомив російському лідеру, що Сполучені Штати у разі ескалації також готові «забезпечити українців (додатковими – ред.) оборонними засобами» та посилити військову присутність у країнах НАТО на східному фланзі.

Ще на цю тему