Україна представила в ОБСЄ подальші кроки у межах Кримської платформи

09:20 03.12.2021

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів окремий захід «Кримська платформа: Рух вперед» на полях 28-го засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ.

Він представив елементи довгострокової діяльності «Кримської платформи» та спільних дій країн-учасниць на п’ятьох пріоритетних напрямах. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

«Установчий саміт Кримської платформи в Києві був історичною подією. Нині ми активно розвиваємо його успіх та перетворюємо «Кримську платформу» на постійно діючий, впливовий формат», – підкреслив Кулеба.

Глава української дипломатії запропонував низку пріоритетних проєктів у рамках Кримської платформи, серед яких розробка сучасної політики невизнання спроби анексії; посилення ефективності санкцій; налагодження швидкої та скоординованої міжнародної реакції для захисту прав людини, захисту української та кримськотатарської ідентичності, культурної спадщини в Криму; дослідження економічних збитків від окупації та моніторингу стану довкілля.

Міністр підкреслив важливість розвитку експертної дипломатії та співпраці МЗС з Експертною мережею «Кримської платформи».

Як зазначається, у заході також взяла участь координатор робочої групи Експертної мережі «Кримської платформи» з прав людини Ольга Скрипник та координатор робочої групи Експертної мережі з питань безпеки Аліна Фролова, які представили бачення неурядового сектору щодо сучасних викликів на правозахисному і безпековому напрямах діяльності «Кримської платформи» та шляхів їхнього подолання.

Співорганізаторами заходу разом з Україною виступили Албанія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Словаччина, Швейцарія, Румунія, Туреччина, Велика Британія, Сполучені Штати Америки.

У заході взяли участь високі іноземні гості: міністри закордонних справ Канади, Латвії, Литви, Естонії, Румунії, Чехії, представники зовнішньополітичних відомств Грузії, Туреччини, ЄС, США, Німеччини.

Ще на цю тему