ФСБ РФ затримала трьох українців, звинувачує у «диверсіях»

16:00 02.12.2021

Федеральна служба безпеки Російської Федерації (ФСБ РФ) заявила, що на території трьох російських регіонів «припинено розвідувально-диверсійну діяльність українських спецслужб». Російські силовики затримали трьох громадян України.

Двох затриманих – Коваль Зіновій Зіновійович, 1974 р.н., та його син Коваль Ігор Зіновійович, 1999 р.н. – ФСБ назвала «агентами Служби безпеки України», пише Центр журналістських розслідувань.

Як заявили російські силовики, затримані нібито «зізналися в тому, що завербовані чинним співробітником УСБУ в Тернопільській області полковником Коваликом Василем Васильовичем, 1973 р.н., який поставив їм завдання щодо збору інформації про стратегічні об’єкти за винагороду у сумі 10000 доларів США».

ФСБ також опублікувала відео, де показала всіх затриманих та нібито їхніх «координаторів» в Україні.

Також затримано мешканця Київської області Цілика Олександра Вікторовича, 1998 р.н.

Його ФСБ називає «агентом Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України».

«Він дав зізнання, що був завербований і діяв за вказівкою підполковника Кирилівця Максима Леонідовича, 1988 р.н., начальника сектора – співробітника оперативної групи оперативного відділу Спецрезерву ГУР МО України», – повідомляється на сайті ФСБ РФ.

У ФСБ йому приписують «теракт», який нібито «планувалося вчинити шляхом підриву двох саморобних вибухових пристроїв загальною масою 1,5 кг у тротиловому еквіваленті».

Далі ФСБ повідомляє, що Цілик нібито кілька разів таємно перетинав кордон РФ, щоб «перевезти саморобні вибухові пристрої». Причому нібито допомагали йому офіцери воєнної розвідки України.
 

Ще на цю тему