Кремль та МЗС РФ прокоментували можливість посередництва Туреччини між Києвом та Москвою

17:20 01.12.2021

Представники влади Росії прокоментували пропозицію президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про посередництво між Україною і Росією, пише УНН.

Реакція МЗС РФ

Так, представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що у напрямку ситуації на Донбасі працюють Мінський і нормандський формати, і вони «не бачать сенсу їх ламати».

«Ні про яку посередницьку роль Туреччини між Росією і Україною не може йти й мови щодо врегулювання внутрішньоукраїнського конфлікту (агресії Росії проти України на Донбасі – ред.)», –сказала вона.

Коментар Кремля

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков у свою чергу заявив, що Ердоган може бути посередником у російсько-українських відносинах, але за певних умов.

«Якщо Ердоган може використовувати свій вплив для того, щоб спонукати Київ почати виконувати свої зобов’язання – за Мінським комплексом заходів, домовленостями Парижа – то це можна буде тільки вітати», – цитують Пєскова російські ЗМІ.

За його словами, Путін і Ердоган можуть провести телефонну розмову 3 грудня, може бути порушена тема України.

Нагадаємо

Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна вітає будь-які зусилля, які можуть допомогти покласти край війні з Росією, проте є одна важлива умова.

Контекст

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у понеділок заявив журналістам, що його країна готова до посередництва між Україною і Росією.

Ще на цю тему