Кулеба прокоментував інформацію про можливий переворот в Україні

20:00 29.11.2021

Україна дуже серйозно розглядає інформацію про потенційний переворот в країні в контексті російської гібридної агресії. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу для іноземних журналістів у понеділок, передає кореспондент УНН.

Цитата

«Само собою зрозуміло, що коли ми говоримо про гібридну війну, зовнішній військовий тиск йде рука об руку з внутрішньою дестабілізацією країни. Тому ми дуже серйозно розглядаємо інформацію, доступну нам, Уряду України на даному етапі, коли мова йде про потенційний переворот в Україні, і ми залишаємося надзвичайно пильними, наші правоохоронні органи вивчають цю інформацію, і ми, звичайно, проінформуємо наших партнерів з оновленнями в міру їх надходження», – заявив міністр.

Деталі

За словами дипломата, якщо Росія вирішить вдатися до «останньої міри військово-наступальної операції», цьому будуть передувати або супроводжувати «системні і сміливі спроби дестабілізувати Україну зсередини всіма доступними для Росії засобами».

На уточнююче питання про участь армії в можливому перевороті, міністр заявив, що активна участь Збройних сил в будь-якому перевороті – це один зі сценаріїв.

«Я не можу коментувати інформацію, доступну нашим правоохоронним органам, на даний момент. Але українська армія користується великою повагою і довірою в українському суспільстві, а керівництво армії прихильне суверенітету, демократично обраному уряду і керівництву України. Тож у мене немає ніяких доказів зворотного. Я думаю, що коли справа стосується таких делікатних випадків, як потенційний переворот, ми повинні бути гранично обережні з формулюваннями в наших оцінках. І дати правоохоронцям надавати ту інформацію, що у них є, свого часу», – додав Кулеба.

Контекст

Під час пресконференції в п'ятницю Президент Володимир Зеленський заявив, що в його розпорядженні опинилися дані про можливий підготовлюваний «держпереворот» за участю українського бізнесмена.

Ще на цю тему