Для прямих контактів з керівництвом Росії поки немає умов  - прем’єр Грузії

13:40 24.11.2021

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що для прямих контактів з керівництвом Росії поки немає умов.

Про це він сказав в інтерв'ю Суспільному мовнику, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на «Ехо Кавказу».

Він зазначив, що Росія не поважає суверенітет Грузії, її цілісність та продовжує окупацію грузинських територій, і саме це є головним бар'єром у відносинах.

«Вам відомо, що ми маємо формат женевських переговорів. Ми не маємо прямого контакту з політичних питань. Єдиний контакт – це формат Абашидзе-Карасіна, який стосується лише торговельно-економічних та культурних відносин. 

Я думаю, що для таких прямих контактів, для спроб їх організації потрібна хороша підготовка та осмислення. Це має бути зустріч, орієнтована на результат, а не зустріч заради зустрічі», – сказав Гарібашвілі.

У контексті можливості проведення зустрічі з керівництвом РФ він зазначив, що кожна країна має виходити зі своїх національних інтересів, у тому числі Грузія.

«Загалом ми всі добре розуміємо, що нормальна держава діє і має діяти, виходячи зі своїх національних інтересів. Звісно, ми маємо свої інтереси, а в інших держав, у тому числі й сусідів, – свої. Тож думаю, що така зустріч потребує хорошої підготовки», – сказав Гарібашвілі.

Глава правлячої партії Грузії «Грузинська мрія» Іраклій Кобахідзе у серпні заявив, що не бачить можливості для початку обговорення питання про відновлення дипломатичних відносин з Росією, нагадує видиння.
 

Ще на цю тему