Консул України відвідав заарештованих кримчан у СІЗО-3 Новочеркаська

10:00 24.11.2021

Консул України Юрій Довгуля після зустрічі в СІЗО-3 Новочеркаська в Ростовській області (Росія) з фігурантами білогірської справи Хізб ут-Тахрір повідомив, що одному з них потрібна операція.

Про це він сказав об'єднанню «Кримська солідарність», пише Крим.Реалії.

«Енвер Омеров, якому 9 листопада виповнилося 60 років, потребує хірургічного втручання для лікування гострого хронічного захворювання. Генконсульство має намір звернутися на адресу ГУ ФСВП у Ростовській області з клопотанням щодо його оперування. Зараз він перебуває у двомісній камері, він має можливість здійснювати молитви», – повідомляють активісти.

Інший ув'язнений кримчанин Айдер Джаппаров повідомив консула, що після перенесеної коронавірусної інфекції має проблеми з диханням і біль у грудях. Крім того, він має високий артеріальний тиск. Він перебуває у камері на 10 осіб.

За інформацією консула, третій фігурант справи Різа Омеров потребує лише допомоги стоматолога, як і інші ув'язнені. Стан його здоров'я задовільний. Його помістили в камеру на 5 осіб, серед яких є кримський татарин – фігурант красногвардійської справи Хізб ут-Тахрір Арсен Абхаїров.

«Звернення в'язнів на адресу адміністрації СІЗО-3 стосуються в основному побутових проблем: вогкість, перебої з водою, відсутність засобів для стрижки та гоління, які були вилучені під час обшуку камер і їх не повернули власникам. Також політв'язні розповіли про недостатню кількість прогулянок та про те, що раціон харчування включає свинину. Її подають не постійно, але регулярно двічі на тиждень. Холодильників у камерах немає. Лазня лише раз на тиждень», – повідомили у «Кримській солідарності».

У вересні повідомлялося, що кримські адвокати написали скарги на умови утримання ув'язнених у СІЗО Новочеркаська. Проте реакції Головного управління ФСВП, представників ростовської ОНК і прокуратури Ростовської області так і не було.

Після обшуків 10 червня 2019 року в будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах було затримано вісім чоловіків: Руслана Нагаєва, Ельдара Кантимірова, Руслана Месутова, Ленура Халілова, Різу Омерова, Енвера Омерова, Айдера Джеппарова.

ФСБ Росії заявила, що слідчі заходи відбуваються у рамках кримінальної справи за ст. 205.5 (організація чи участь у діяльності терористичної організації) та стосуються релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».
 

Ще на цю тему