Голова МЗС розповів про деталі комплексного пакету стримування Росії та зміцнення безпеки України

16:20 18.11.2021

Україна разом із партнерами працює над комплексним планом стримування Росії від подальших агресивних дій та зміцнення безпеки і обороноздатності нашої держави для спільної протидії гібридним загрозам з боку РФ.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів під час онлайн-брифінгу у четвер, 18 листопада, пише пресслужба МЗС України. 

«Минулого тижня була велика українська делегація у Вашингтоні, цього тижня в Брюсселі. Ми мобілізували в обох столицях ключових євроатлантичних партнерів на підтримку України. Між різними столицями та інституціями зараз ведеться робота з розробки комплексного пакету стримування Росії. Він включає політичний та дипломатичний тиск, болісні економічні удари на випадок розширення російської агресії і список конкретних потреб для зміцнення збройних сил України», - заявив міністр. 

Дмитро Кулеба нагадав, що в рамках візиту до Брюсселя цього тижня провів переговори з керівництвом НАТО та ЄС, главами дипломатії країн ЄС, міністрами Асоційованого тріо, міністрів Нормандського формату без російської сторони, взяв участь у засіданні міністрів закордонних справ держав ЄС та партнерів Східного партнерства.

«Дуже важливими були переговори з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Ми обговорили безпекову ситуацію та спільну протидію гібридним загрозам з боку РФ», - зауважив міністр. 

Глава МЗС України розповів, що Генеральний секретар запросив його взяти участь у зустрічі міністрів закордонних справ НАТО 30 листопада - 1 грудня у Ризі. Він назвав це важливим знаком довіри Альянсу до України як одного з двох найближчих партнерів НАТО у ширшому Чорноморському регіоні

«Агресивність Росії і на дипломатичному, і на військовому напрямах суттєво зросла протягом останніх тижнів. Але Україна вже активно консолідує партнерів для протидії гібридним загрозам. Саме таким є доручення Президента України Володимира Зеленського і він спрямовує наші зусилля на зміцнення України та забезпечення підтримки нашої держави з боку партнерів. Я хочу наголосити, що зміцнення безпеки України - це не абстрактне поняття. Йдеться про безпеку кожного громадянина», - заявив Дмитро Кулеба. 

Міністр нагадав, що українська дипломатія зміцнює безпеку за трьома напрямами: союзники, санкції, зброя. Це означає політичну підтримку України з боку ключових євроатлантичних партнерів, посилення дипломатичного та санкційного тиску на державу-агресора, домовленості про постачання додаткової зброї для нашої армії. 

«Мої переговори у США минулого тижня та в ЄС і НАТО цього тижня були спрямовані саме на досягнення результатів за цими трьома напрямами. І ми повернулися з необхідними на даний момент результатами», - підсумував Дмитро Кулеба.
 

Ще на цю тему