Окупанти засудили десятьох кримчан в жовтні за небажання служити в армії РФ

20:40 11.11.2021

Окупаційні «суди» в Криму винесли в жовтні десять вироків щодо мешканців півострова за ухилення від незаконного призову до лав Збройних сил РФ. 

Про це повідомляє Кримська правозахисна група

У жовтні Кримська правозахисна група зафіксувала 4 нові кримінальні справи, порушені окупантами стосовно мешканців Криму за ст. 328 КК РФ (Ухилення від служби у Збройних силах РФ).

Крім того, було зафіксовано 10 нових вироків, винесених окупаційними «судами» за ст. 328 КК РФ.

Загалом на кінець жовтня правозахисники зафіксували з початку окупації 271 кримінальну справу за ухилення від служби у ЗС РФ, які передано на розгляд до «судів» Криму. По 259 із них вже окупаційні «суди» вже винесли вироки, ще 12 перебувають на стадії розгляду, йдеться у повідомленні КПГ.

Правозахисники нагадують, що проведення призову жителів окупованих територій до лав армії окупуючої держави, а також безперервна пропаганда служби у ЗС РФ на території Криму порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четверта Женевська Конвенція). Крім цього, переміщення громадян України на службу до регіонів Росії порушує ще й ст. 49 цієї конвенції.

Російські окупанти відкрили в м.Саки в окупованому Криму модернізований призовний пункт «нового покоління».
За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та Севастополя повідомлено про підозру десяти окупаційним «військовим комісарам» у воєнному злочині за призов кримчан до армії РФ.
Чому призов до армії РФ в окупованому Криму є військовим злочином, розповів Олександр СЄДОВ, аналітик Кримської правозахисної групи в програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

Ще на цю тему