Від 12 до 17 років ув'язнення: «суд» у Росії виніс вирок фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» / Фото, відео

16:40 29.10.2021

Південний окружний військовий «суд» Ростова-на-Дону 29 жовтня ухвалив вирок жителям окупованого Криму – фігурантам т.з. «бахчисарайської справи Хізб ут-Тахрір».

Суд визнав їх винними за звинуваченням у «спробі насильницького захоплення влади», а також «в участі в терористичній організації» та виніс ухвалу про ув'язнення фігурантів у колонії суворого режиму. Про це після суду повідомили адвокати засуджених кримчан, пише Крим.Реалії.

За інформацією адвоката Едема Семедляєва, Сейтумер Сейтумеров отримав 17 років колонії суворого режиму, Осман Сейтумеров – 14 років, Амет Сулейманов – 12 років, Рустем Сейтмеметов – 13 років. Як повідомив адвокат, усі засуджені мають 3 роки та 6 місяців відсидіти спочатку у в'язниці.

Рустем Сейтмеметов, Сейтумер Сейтумеров, Осман Сейтумеров – фігуранти «справи Хізб ут-Тахрір». Фото: Кримська солідарність

Адвокати повідомили, що подаватимуться апеляційні скарги на вирок.

Консул України у Ростові-на-Дону Тарас Малишевський сказав, що на цей вирок буде відповідна реакція української сторони.

Ми всі розуміємо, що російське законодавство використовується проти кримських татар – громадян України. На вирок буде відповідна реакція МЗС України, а ми продовжуватимемо підтримувати наших громадян», – сказав Малишевський після суду.

Напередодні жителі Криму провели дух і флешмоб на підтримку фігурантів цієї справи, а в п'ятницю біля будівлі російського суду в Ростові зібралися десятки кримчан, які прибули, і провели акцію із закликом звільнити фігурантів справи.

Представники російського звинувачення у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону (Росія) 20 жовтня вимагали для чотирьох фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» 66 років позбавлення волі.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями чотирьох кримчан, фігурантів третьої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова.
 

Ще на цю тему