«Ощадбанк» подав апеляцію до Касаційного суду Франції у справі про відшкодування збитків Росією за майно в Криму

17:01 26.10.2021

«Ощадбанк» подав апеляцію до найвищої судової інстанції Франції – Касаційного суду – за винесеним у березні цього року рішенням Апеляційного суду Парижа, яке скасувала ухвалений раніше вердикт про відшкодування Росією на користь українського банку близько 1,4 мільярдів доларів збитків, завданих внаслідок «протиправного заволодіння інвестиціями «Ощадбанку» в окупованому Криму.

«Ощадбанк» упевнений, що Касаційний суд Франції визнає та виправить очевидні помилки та прогалини в рішенні Апеляційного суду Парижа. Тим самим він відновить дію арбітражного рішення проти Російської Федерації, в якому йдеться про компенсацію «Ощадбанку» значних втрат, що виникли через неприпустимі дії та нехтування законами з боку Російської Федерації», – повідомили у пресслужбі банку.

26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі ухвалив рішення на користь українського державного банку – стягнути з Російської Федерації збитки, яких банк зазнав унаслідок анексії Криму, в розмірі 1,3 мільярда доларів. У Мін'юсті Росії тоді відмовилися визнавати рішення арбітражу.

Міністерство юстиції Росії повідомляло, що Апеляційний суд Парижа 30 березня скасував арбітражне рішення від 2018 року про стягнення з Росії $1,3 млрд за позовом «Ощадбанку» через втрачені активи в Криму.

Ще на цю тему