Путін: ООН помре того ж дня, коли в Радбезі скасують право вето

15:21 22.10.2021

Президент РФ Владімір Путін заявив, що в разі скасування права вето постійних членів Ради Безпеки ООН ця організація перетвориться просто в дискусійний майданчик.

Про це він заявив у четвер у рамках засідання міжнародного дискусійного клубу «Валдай», повідомляє Європейська правда з посиланням на російське агентство «Интерфакс».

Путін сказав, що він не згоден з думкою президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про реформування Ради безпеки ООН.

«Якщо ми зруйнуємо право вето постійних членів, то Організація Об'єднаних Націй помре цього ж дня. Вона перетвориться в Лігу націй. Це буде просто майданчик для дискусій – «Валдайський клуб №2», – заявив Путін.

Він сказав, що ООН потребує змін, але «не можна руйнувати основу».

«Є п'ятірка постійних членів (РБ ООН), і у них є право вето. У Раді Безпеки представлені і інші держави, але вони не є постійними членами», – сказав Путін.

При цьому він зазначив, що необхідно подумати, як зробити цю організацію більш збалансованою. «Тим більше, і в цьому Ердоган правий, вона народжувалася після Другої світової війни, і був певний розклад сил. Тепер він змінюється», – сказав Путін.

Раніше Ердоган у парламенті Анголи виступив з критикою Ради Безпеки ООН. Він сказав, що доля людства не повинна бути залишена на милість «жменьці» країн, що здобули перемогу у Другій світовій війні, і права інших країн-учасниць у Радбезі повинні бути розширені.

Ще на цю тему