Туреччина потрапила до «сірого списку» групи з боротьби з відмиванням грошей

14:41 22.10.2021

Міжнародна робоча група з боротьби з відмиванням грошей (FATF) включила Туреччину в список країн, за якими потрібно «стежити уважніше».

Про це пише УНН з посиланням на DW.

Як заявив у четвер, 21 жовтня, президент FATF Маркус Плаєр (Marcus Pleyer), хоча Анкара в останні роки домоглася значного прогресу в боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, у країні все ще існують серйозні проблеми в галузі контролю турецької влади над фінансовими інститутами.

Зокрема, Плаєр нагадав, що Анкара заявила про свою рішучість продовжувати зусилля щодо поліпшення боротьби з відмиванням грошей. Він закликав уряд Туреччини «виконати це зобов'язання».

Варто відзначити, що Туреччина висловила протест проти включення в список FATF. Міністерство закордонних справ в Анкарі заявило, що включення в рейтинг є «несправедливим», і перерахувало заходи, ухвалені урядом для боротьби з фінансовими злочинами.

У так званий «сірий список» FATF входять 39 держав. За класифікацією організації, уряди цих країн докладають недостатньо зусиль для боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Окрім Туреччини в список додалися Йорданія і Малі. У той же час Ботсвана і Маврикій були виключені з переліку.

Включення до «сірого списку» FATF може обернутися втратою іміджу для держав і мати стримуючий ефект для іноземних інвесторів. Рішення FATF включити Туреччину в список було ухвалено на тлі важкої економічної кризи в країні, що триває, знецінення турецької ліри і зростання інфляції.

Ще на цю тему