Переписом населення у Криму Росія хоче узаконити демографічні зміни – Україна в ОБСЄ

12:01 22.10.2021

Україна засуджує намір Росії провести перепис населення у тимчасово окупованому Криму, наголошуючи, що таким чином Москва прагне легітимізувати демографічні зміни на півострові.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ.

«Украй тривожною є ситуація в тимчасово окупованому Криму. Цього разу Росія має намір узаконити демографічні зміни на півострові шляхом проведення всеросійського перепису населення на тимчасово окупованій території. Ми засуджуємо цю чергову агресивну дію проти суверенітету України», – заявив він.

Український дипломат указав, що відповідно до резолюції ГА ООН 68/262, так званий «референдум» на Кримському півострові, проведений російською окупаційною адміністрацією 16 березня 2014 року, є недійсним. І він не може бути підставою для будь-якої зміни статусу АР Крим або Севастополя, у тому числі для проведення перепису населення.

«На жаль, усі зусилля Росії з легітимізації супроводжуються жахливими репресіями проти нелояльних осіб та дисидентів. З цією метою застосовуються катування, нелюдське та таке, що принижує гідність, поводження», – констатував Цимбалюк.

Як повідомлялося раніше, в МЗС заявили, що Україна засуджує проведення РФ всеросійського перепису населення на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та Севастополя.

Ще на цю тему