Румунський парламент провалив голосування за новий уряд

15:41 20.10.2021

Парламент Румунії не підтримав кандидатуру лідера партії «Союз порятунку Румунії» (USR) Дачіана Чолоша на посаду голови уряду та команду, з якою він мав намір сформувати Кабінет міністрів.

За призначення Дачіана Чолоша проголосували 88 депутатів. Для призначення нового уряду необхідно було 234 голоси на підтримку, передає кореспондент «Главкому».

Раніше кандидат у прем’єр-міністри Румунії від партії «Союз порятунку Румунії» (USR) Дачіан Чолош представив кандидатів у міністри. У партії Чолоша наполягають, що у час четвертої хвилі пандемії країні необхідний уряд, який складатиметься із представників однієї партії, тому кандидатів від партнерів по коаліції у цьому списку немає.

Ідею міноритарного уряду все ж у парламенті не підтримали.

Зазначимо, парламент Румунії протягом 60 днів має призначити склад парламенту, інакше політична криза може призвести до дострокових парламентських виборів.

Як повідомлялося раніше, 5 жовтня парламент Румунії проголосував вотум недовіри урядові Флорина Кицу.

Пропозицію про вотум недовіри урядові Кицу ініціювала Соціал-демократична партія (PSD). Рішення також підтримали голосами Союз «За порятунок Румунії» (USR) та партія AUR.

Проти уряду пропрезидентської Націонал-ліберальної партії (PNL) не голосували, звісно, її представники, а також депутати партії Демократичний союз угорців Румунії (UDMR).

Останні пів року ситуація навколо провладної коаліції значно погіршилася. Зокрема, виникли розбіжності між колись партнерами – PNL та USR. Угорська партія UDMR як весь цей час трималася осторонь політичної кризи, так і сьогодні не голосувала проти уряду Кицу.

Ще на цю тему