Російський економіст підрахував, скільки росіяни втратили в доходах через Крим і Донбас

20:40 15.10.2021

За вісім років росіяни втратили близько чверті доходів через анексію Криму і дії Росії на Донбасі. 

Про це в ексклюзивному коментарі Крим.Реалії повідомив російський економіст, перший заступник голови Центробанку Росії в 1995-1998 роках Сергій Алексашенко.

За його словами, ці втрати виникли через те, що російська економіка росла повільніше, ніж світова. Збитки за іншими показниками не враховуються. Свою роль також зіграли західні санкції проти Росії.

«Найважчі санкції були вже після Донбасу. З 2014 до 2021 року світова економіка в середньому зростала зі швидкістю 3% на рік. Російська економіка в цей час зростала зі швидкістю пів відсотка на рік. Якби російська економіка росла, як світова, то зараз російський ВВП був би на чверть більший, і відповідно доходи росіян були б теж на чверть більші, але стільки вони втратили. Багато втратили. Зараз пенсіонери отримують 16 тисяч рублів, а отримували б більше 20 тисяч», – сказав він.

При цьому він зазначив, що в більшості своїй росіяни не бачать зв'язку між падінням своїх доходів і російською агресією проти України.

«Росіянам треба звідкись почути, що «ви живете погано, тому що Росія напала на Україну». Вони слухають телевізор, а там у всьому винна Америка. Більшість людей не обтяжують себе пошуком причинно-наслідкових зв'язків. У них немає часу на те, щоб читати, дивитися, аналізувати. Вони беруть «жуйку», яку дає телевізор, а в телевізорі кажуть, що «Крим – це наше все», що «Крим – це перлина», і жодних поганих новин, жодних слів про те, що кожен рік якісь божевільні витрати йдуть на Крим», – додав він.

Сергій Алексашенко – російський економіст. У 1993-1995 роках був заступником міністра фінансів Росії, в 1995-1998 роках – першим заступником голови російського Центробанку. У 2013 році виїхав до США, на стажування в університет Джорджтауна. У 2014 році виступив проти російської анексії Криму. Алексашенко називає себе політичним біженцем із Росії. Наразі працює позаштатним радником міністра фінансів України.

Санкції США та Європи були запроваджені в 2014 році у відповідь на російську анексію українського півострова, а також у зв'язку з подіями на Донбасі. Відтоді їх кілька разів продовжували і розширювали.
 

Ще на цю тему