«Забули» про Крим і Донбас: Росія направила Україні перелік питань для зустрічі Зеленського і Путіна – ЗМІ

18:41 06.10.2021

Кремль відправив Києву план можливих переговорів президентів Росії Володимира Путіна і України Володимира Зеленського, в якому міститься перелік «рішень» в межах бесіди тет-а-тет. Серед них є сподівання росіян на зняття санкцій, проте немає питань, розгляду яких вимагає українська сторона – щодо Криму та Донбасу.

Про це йдеться в матеріалі російського видання «Коммерсант». Посилаючись на пресслужбу адміністрації глави РФ, журналісти зазначили, нібито «відповідь на такі пропозиції поки не надійшла».

Нагадаємо, що 3 жовтня Зеленський заявив про готовність зустрітися із Путіним як в «нормандському форматі», так і віч-на-віч. Український лідер назвав це правильним кроком, хоча і визнав, що на останнє російська сторона навряд чи піде, оскільки це може «принести несподіваний результат».

Нову пропозицію українського колеги глава РФ ніяк не прокоментував. А ось його спікер Дмитро Пєсков вкотре відповів, нібито для двосторонньої зустрічі президентів «немає ніяких передумов, і ніяких нових елементів теж не з'явилося».

На яких умовах хоче переговорів Кремль

Питання проведення зустрічі Зеленського і Путіна обговорюється ще з весни. Цитуючи слова інформованого джерела, «Коммерсант» пише, що Москва кілька місяців тому «довела до української сторони своє бачення підсумків» можливих переговорів. Зазначається, що в такому списку опинилося 12 «потенційних рішень», більшість із яких стосуються двосторонніх дипломатичних відносин між РФ і Україною.

«У Кремлі вважають, що на зустрічі можна було б домовитися про відновлення повноцінних дипломатичних відносин та узгодити повернення послів до Москви і Києва, зняти взаємні торгово-економічні обмеження і скасувати санкції щодо фізичних і юридичних осіб», – йдеться в матеріалі.

Також російська сторона вважає, що на переговорах лідери змогли б домовиться про відновлення транспортного сполучення між країнами. А ще про підготовку до 1 грудня 2022 року угоди щодо транзиту й постачання газу на період після 2024 року.

Про Крим і Донбас «забули»

Тимчасово окупований Росією Кримський півострів у кремлівських темах для розмови Путіна і Зеленського не згадується. Тоді як питання врегулювання ситуації на Донбасі – тільки один раз. Зокрема, в плані містяться «зауваження», нібито представники Росії у Тристоронній контактній групі та «нормандському форматі» підтримають будь-які мирні домовленості Києва з так званою владою невизнаних «Л/ДНР».

За запевненням Пєскова, українська сторона на їхні пропозиції ніяк не відреагувала і «нічого зрозумілого щодо можливого наповнення двосторонньої зустрічі не надходило».

«З огляду на те, що сторони абсолютно по-різному бачать наповнення зустрічі – Київ хоче говорити про війну, мир і Крим, а Москва називає Донбас внутрішньоукраїнською справою й тему Криму вважає закритою, – у переговорів майже немає шансів відбутися в найближчому майбутньому», – констатують російські журналісти.

Хоча, як не раз наголошували в Офісі президента і Міністерстві закордонних справ України, підготовка зустрічі Зеленського і Путіна не просувається з вини Кремля.

ЗМІ писали, що зустріч Зеленського з Путіним може відбутися наприкінці 2021-го або ж на початку 2022 року.

Зазначалося, що Москва не хоче на ній піднімати тему окупації Криму й Донбасу.

Однак українська сторона вважає, що переговори можливі з усіх питань, оскільки Кремль «вже торгується про порядок денний».

Ще на цю тему