Українське судно льодового класу James Clark Ross увійшло у Чорне море і прямує до Одеси

09:01 04.10.2021

Українське дослідне судно льодового класу James Clark Ross увійшло у Чорне море і взяло курс на Одесу.

Про це інформує Мілітарний.

Дослідне судно льодового класу James Clark Ross, сьогодні пройшов через протоку Босфор у Чорне море і прямує до Одеси. Прибуття судна до українського порту очікується протягом найближчих двох днів.

Колишнє британське науково-дослідне судно James Clark Ross 18 вересня 2021 року, вирушило з Фредеріксгавену (Данія) до України у місто Одеса, під нашим синьо-жовтим прапором.

На борту флагмана українського дослідницького флоту два капітани: український капітан Олег Новосильний та британський «капітан-наставник» Саймон Воллес. Перед виходом у море була проведена значна робота з перереєстрації та страхування судна, отримано нові радіопозивні тощо.

Українське судно льодового класу James Clark Ross увійшло у Чорне море і прямує до Одеси. Дослідницьке судно James Clark Ross. Фото: Shutterstock

Після прибуття до Одеси та завершення всіх потрібних формальностей, відбудеться офіційне представлення судна та буде повідомлено його нову назву.

Нагадаємо, що 30 серпня 2021 року, над флагманом українського науково-дослідного флоту, колишнім британським дослідним судном льодового класу James Clark Ross підняли український прапор.

Український Національний антарктичний науковий центр та установа «Дослідження та інновації» Великої Британії, 19 серпня 2021 року, підписали акт про купівлю судна, придбання якого раніше погодила Верховна Рада.

Протягом останніх 30 років судно льодового класу James Clark Ross виконувало роль світової дослідницької платформи для біологічних, океанографічних та геофізичних досліджень. Його довжина майже 100 метрів, водотоннажність – 5732 тонни.

Судно назване на честь James Clark Ross – британського військового моряка та дослідника, який в середині XIX століття здійснив наймасштабнішу на той час експедицію в Антарктику, а пізніше брав участь у пошуках зниклої експедиції Франкліна в Арктиці.

Збудований компанією Swan Hunter Shipbuilders в Волсенді у Великій Британії та урочисто спущений на воду її Величністю Королевою Британії 1990 року, James Clark Ross взяв участь у першому міжнародному дослідженні щодо оцінки запасів криля в атлантичній частині Південного океану.

На судні також застосовувалися різноманітні технології відбору донних відкладів в таких місцях, де це раніше було неможливо.

Ще на цю тему