Прокуратура скерувала до суду нові звинувачення щодо кримських суддів-зрадників

19:00 29.09.2021

Прокуратурою АР Крим та м. Севастополя за фактом державної зради до суду скеровано обвинувальні акти стосовно колишніх кримських «суддів».

Про це йдеться в повідомленні прокуратури Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, передає Укрінформ.

«За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м. Севастополя, у порядку спеціального досудового розслідування, до суду скеровано обвинувальні акти стосовно колишніх «суддів» АР Крим за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада)», - повідомляє прокуратура.

Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від дванадцяти до п'ятнадцяти років.

У ході досудового розслідування встановлено, що обвинувачені, після окупації півострова у 2014 році, зрадили присязі на вірність народу України та перейшли на службу до незаконно створених «Бахчисарайського районного суду Республіки Крим» та «Білогірського районного суду Республіки Крим».

Займаючи вказані посади, «судді», незаконно винесли постанови про визнання 4-х активістів кримськотатарського національного руху винними у, нібито, організації масового одночасного перебування громадян, що порушує громадський порядок (ч. 1 ст. 20.2.2 КпАП РФ).

Як уточнили в наглядовому відомстві, йдеться про події 3 травня 2014 року, коли кримські татари перекрили дорогу на кількох ділянках трас Сімферополь-Севастополь, Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, Сімферополь-Феодосія-Керч та інших, виступаючи проти окупації півострова та у зв’язку із забороною в’їзду до Криму лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву.

«Саме ці дії активістів і було кваліфіковано окупантами як «адміністративне правопорушення» та притягнуто їх до «відповідальності», - йдеться в повідомленні.

Окрім цього, відзначили в прокуратурі, обвинувачені приймали незаконні рішення у низці судових (адміністративних, кримінальних, цивільних) справ, тим самим надавши допомогу представникам іноземної держави у переході судової системи України, яка діяла на території півострова, на відправлення правосуддя за законодавством країни-окупанта.

Раніше, прокуратура Автономної Республіки Крим і м. Севастополя скерувала до суду обвинувальні акти за підозрою в державній зраді щодо «суддів» «Судацького міського суду Республіки Крим» та «Білогірського районного суду Республіки Крим» , які у 2014 році зрадили присягу на вірність народу України.
 

Ще на цю тему