Від засудженого в Росії кримчанина Приходька немає звісток декілька місяців

19:00 21.09.2021

Рідні засудженого в Росії кримчанина, проукраїнського активіста Олега Приходька не отримують від нього ніяких звісток уже декілька місяців.

Про це дочка Приходько Наталія розповіла Крим.Реалії.

«Востаннє розмовляла з ним 15 травня в будівлі суду. З того часу від нього ні слуху, нічого не було. Його перевели у «Володимирський централ». З 26-го червня він перебуває там. Зв'язку у нас з ним ніякого немає досі», – повідомила Наталія.

За її словами, Приходько скаржився на персонал російської колонії, йому не віддавали посилку і ліки приблизно 10 днів.

«У нього проблеми зі здоров'ям. Ліки не віддавали дуже довго – на набряклість ніг, на хвороби сечостатевої системи. Я телефонувала в СІЗО, мені сказали, що він користується грошима, але можна сказати все, що завгодно. Телефонувала, просила, щоб консул пішов, але поки теж нічого», – розповідає дочка Олега Приходька.

Наталя уточнила, що її мати планує відвідати засудженого чоловіка, після чого з'явиться нова інформація про його стан.

Наприкінці липня повідомлялося, що Олега Приходькоа, про місцеперебування якого не було відомо з початку червня, етапували до в'язниці «Володимирський централ» (місто Володимир, Росія).

Востаннє про стан Приходька повідомлялося в травні, коли його в слідчому ізоляторі №1 в Ростові-на Дону (Росія) відвідав український консул Тарас Малишевський.

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону 3 березня оголосив вирок Приходьку.

Апеляційний військовий суд міського округу Власіха Московської області 17 травня ухвалив залишити чинним вирок Олегу Приходьку, засудженому на п'ять років позбавлення волі. Захист кримчанина оголосив про намір звертатися в ЄСПЛ.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з цим вироком кримчанину. Постійний представник президента Володимира Зеленського в АРК Антон Кориневич назвав рішення російського суду щодо Приходька «актом залякування».

Правозахисний центр «Меморіал» визнав політичним в'язням Олега Приходька.

Олег Приходько під час оголошення вироку в Ростові-на-Дону, архівне фото

Ще на цю тему