Генконсул України у Ростові відвідав етапованих кримських татар

09:00 21.09.2021

Генконсул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав у СІЗО етапованих з Криму обвинувачених у справах «Хізб ут-Тахрір».

Як передає Укрінформ, про це в Фейсбуці повідомляє Кримська солідарність.

Зазначається, що Малишевський відвідав у Ростовському слідчому ізоляторі №1 Ернеста Ібрагімова, Олега Федорова і Яшара Шихаметова.

Ібрагімов передав, що під час етапу в Краснодарі йому довелося перебувати з 25 людьми в камері, розрахованій на 12 осіб, а потім місяць бути на карантині в СІЗО Новоросійська без належного лікування. Від вакцинації на етапі він відмовився. З 12 серпня активіст перебуває в СІЗО-1 Ростова-на-Дону в камері на 6 осіб. Скарг на здоров'я немає.

51-річний Федоров теж тяжко переніс переїзд із Сімферополя в Ростов-на-Дону. Він розповів, що в транзитній камері перебував з високою температурою. «Він навіть не міг піднятися. Потім Федорова було ізольовано в лікарню, яка мало відрізнялася від камерного утримання - сире приміщення, без вентиляції і санвузла, що не працює», - повідомляє консул.

Зараз Федоров утримується в камері на 8 осіб, разом з Різою Ізетовим. Тут є телевізор і холодильник.

Шихаметов розповів, що його турбують нирки і печінка, стрімко погіршується зір. Він утримується в камері невеликого розміру, на трьох осіб, серед них є один співвітчизник.

Кримчан було затримано 17 лютого цього року під час масових обшуків. Їх обвинувачують у «тероризмі» і приналежності до партії «Хізб ут-Тахрір». Під час слідчих дій у них не виявлено зброї і вибухівки.
 

Ще на цю тему